מה חדש?

מה חדש?

כולנו אוהבים דברים חדשים, כשזה מתאים לנו, כן?

ריהוט חדש למשל אותי מקסים, סט מצעים או פירות טריים ממש עושים לי את זה.

מאידך יש מצבים שחדש זה לא משאת נפשנו, לדוגמא כל הלמידה והעבודה בזום היא חדשה עבור רובנו, אבל אנחנו לא כל כך אוהבים אותה (לפחות אני, בוודאות לא אוהבת אותה).

או כשמאמצים גור כלבים (פעולה פופולארית בזמן הסגר/קורונה/ ריחוק חברתי), איזה כיף זה ?

הוא מתוק ונותן אהבה בלי סוף ובלי שום תנאי, הוא ריחני ונעים שמח בלי להתחשבן מי בעדו או מי פחות, אמנם זה עבודה קשה לחנך גור אבל ההתמדה משתלמת וזה תמיד אהבה ושמחה בלי גבול בבית.

אבל לא על גורי כלבים רציתי לכתוב (למרות שזה כיף ואני יכולה עד מחר לחפור כמה כיף זה) אלא על ה"חדש" הנעים הזה, התחושה המציפה אותנו כשאנחנו עושים משהו חדש אבל נעים, כיפי, זורם .

משהו שהולך לנו טוב, נאמר כמו אימוץ גור מקסים, למידה של ריקוד חדש, נתפסנו על סדרה חדשה ומקורית (אוי כמה זה חסר לנו עכשיו) כשהצלחנו לשחק במשחק מאתגר, לאפות עוגה מגניבה.

אבל לא כל ההתחלות קלות, העוגה לפעמים צריכה כמה ניסיונות כדי לצאת פצצה, הגור אילוף, הריקוד אלף חזרות, המשחק מצליח אחרי שנפסלנו בפעם המאתיים, והסדרה זו שתפסנו היא אחרי עשר התחלות של סדרות משעממות וחוזרות על עצמן נכון?

אז מניסיוני בהמון התחלות ואימוץ הרגלים חדשים, חדש בהתחלה זה דורש מאיתנו משהו, התמדה, הפסקת האוטומט שלנו ועבודה

אני גיליתי שכדי לא להתייאש צריך שיהיה גם כיף לכל למידה חדשה

אם נתרגל ונתמיד ונעבוד על ההרגל או הדבר החדש הזה בכיף, עם כיף צמוד אליו, נוכל ליהנות מהלמידה שלו והיא גם תהיה לנו קלה יותר ונזכור אותה טוב יותר.

מה אני ממליצה?

הפכו כל למידה חדשה לכיף, אם זה עדיין מאתגר, צרפו צ'ופר או פעילות שווה, נסו לחבר את הלמידה לשמחה.

צרפו פינוק בסיום כל משימה חדשה או למידה חדשה, נסו לחבר למידה למשהו מהנה.

אל תשכחו ליהנות כי זו הסיבה להרבה דברים שאנחנו עושים.