"מיכל יקרה, מוקירה ומעריכה התגייסותך ורצונך לסייע בבעיה ששיתפתי אותך בנושא של קושי רגשי, ויסות חושי וקשיי קשב.
תודה על הזמן שהשקעת ועל האבחון בכף היד, חיזקת אותי בכיוון שנתת לי בעידוד ותמיכה לטפל בנושא. השקעת הזמן לחלוטין לא מובנת מאליה, ועל כך תודתי העמוקה והרבה. 
ממליצה על מיכל והטיפול בשיטת ורדי, מיכל אמפתית, לבבית, מכילה ובאה עם הרבה מוטיבציה ורצון לעזור. יישר כוחך והצלחה ושפע בדרכך"

הגענו למיכל כי הילד שלי הובחן עם הפרעות קשב וריכוז ואני לא הייתי מוכנה בכזו קלות לתת לו ריטלין, אני לא חושבת שהאבחנה היתה הכי מדוייקת למרות שהלכתי לטובה בתחום. אז לפני התרופות החלטתי לגשת למיכל.
הפגישה אצל מיכל עם הבן שלי היתה מדהימה, הדרך בה היא מדברת עם הילד "בשפה שלו" בתחומי העניין שלו, השילוב בין המקצועיות ושפה שהילד יבין מה היא מבקשת מימנו ובעצם למה הגיע אליה.
הוקסמתי, הילד נהנה בטירוף! הרגיש כאילו הגיע לשעת משחק ומחכה כבר לפעם הבאה.
מקווה שבסוף התהליך כל הסקפטיות שלי תעלם ואולי מיכל זו שתוכיח לי שיש דברים שעובדים ועושים שינוי לאו דווקא בדרך המסורתית / המקובלת.

"הגענו למיכל עם ילד בן 4.5 שהפסיכולוגית בגן המליצה על טיפול רגשי ואמרה שנראה שיש עניין עם ויסות חושי. 
ויסות חושי זה מיכל, כך עלה לי בראש מיד (מקבוצת השוות של חדרה). בלי לדעת הרבה על שיטת ורדי ועד שנטפל באישורים מול קופת החולים לקבל משהן, היה לנו דחוף להתחיל והתחלנו. 
הדבר הראשון שבלט זה הרצינות והמקצועיות: פגישת האבחון היתה ארוכה ולאחריה פגישה אצלנו בבית עם פירוט הדברים, בסבלנות ובלי להסתכל על השעון. הקפדנו להגיע כל שבוע וגם לעשות תרגילים בבית. 
הדבר השני שבלט זה הגישה לילד, הוא לא תמיד זרם 
עם מה שמיכל ביקשה לעשות, אבל בסופו של דבר נוצר ביניהם קשר כזה שהם הגיעו להסכמות מה הוא יעשה..
בשל מעבר דירה שלנו הטיפול היה קצר יחסית- כחודשיים- גם בעלי וגם אני ראינו שחל שינוי בעמית, גם בשיפור הויסות החושי וגם בדברים נוספים. 
התחושה שלנו היא שהטיפול עזר לו במעבר הדירה ובהסתגלות במקום החדש.
יש לקחת בחשבון שיש עבודה גם בבית, תרגול עם הילד."

יש בחיים גלולה מרה.. גלולה מתוקה..  ואולי מלוחה. אני נתקלתי בגלולה קופצנית ומתוקה.. שילוב מדהים אצל אישה מדהימה..

הסיפור שלי עם מיכל התחיל די פשוט דרך האינטרנט.. שלחתי לה בקשה לפרטים נוספים

אני לעולם לא אשכח את השיחה הראשונה שלנו.. שיחת גישוש ראשונית בנוגע לעומר הבן הבכור שלי שכבר הספיק לעבור אבחון אצל נרולוג שנגמר ללא בעיות, עדיין קיבלתי תלונות מהגננת שאף דיברה איתי רחוק עד כדי לתת לילד רטלין בכיתה א. הוא היה בן חמש בזמנו!

בשיחה עם מיכל הרגשתי לראשונה שיש אוזן קשבת שיש אופציה אחרת שלא.. זה לא חייב להיות קשב וריכוז  ושכן.. כן יש מה לעשות. בנימה אישית אני חייבת להגיד שהתחברתי אליה מהשניה הראשונה!

הגענו עם עומר לאבחון שיהיה כל כך מפתיע ונתן לנו כל כך הרבה תובנות על הילד שכמובן המשכנו לטיפול בשיטת ורדי...

שיטה מדהימה שעובדת על מכלול דברים.. בעיניי החוויה לילד. מיכל תמיד אמרה שעומר הוא לא ורדי קלאסי.. לא ידעתי מה זה אומר בדיוק.. אבל הקפדנו על תרגילים ושינויים.. זה תהליך אבל רואים את השיפור לאורך כל הדרך. ומכיוון שעומר הוא לא קלאסי היה דגש רב של מיכל על הצד הריגשי בטיפול שלנו.

הגדולה של הגלולה הקופצנית והמתוקה שהיא לא נעצרה בעומר.. היא היטיבה לנתח את מערכת היחסים שלו איתנו ולתת לנו כלים שאין שניים להם מתוך היכרות מעמיקה עם עומר ואיתנו..

אז מיכלי אני רוצה לומר תודה...

תודה על האיכפתיות ההבנה והחיבור העמוק..

תודה על נתינה אינסופית והשקעה ממשית!!

 

אוהבת

מעיין

מיכל היקרה, רציתי להודות לך על טיפול ששינה את חיי, להודות לך על האדיבות,הסבלנות, המקצועיות ומעל הכל על השינוי שעשיתי בחיי בעקבות הטיפול המקצועי שלך.כאדם די סקפטי הוכחת לי שאפשר לעשות הכל אם רק נאמין ..הטיפול שלך גרם לי להאמין שעם קצת עזרה אפשר לעשות שינויים שניראים הכי קשים ובילתי אפשריים לפשוטים מאוד..אז..שוב תודה ובהצלחה את

אדם מדהים...

הגענו למיכל לפני שנתיים עם הבן שלי שהיום הוא בן 6. בטיפולים ראשונים היה לו קשה להתרכז, לשבת, לתכנן פעולה, לבצע משימות. היה די מכונס בעולם פנימי שלו. אבל הייתי נחוצה להמשיך מכיוון שידעתי עד כמה חשובה התפתחות תקינה של א. והקניית בטחון עצמי לחיים שלו.

כשמיכל אמרה שהטיפול ייקח סביב שנה, די נרתעתי. אני אדם של כאן ועכשיו, למצוא פתרון מיידי לדברים (בטח היום את מכירה אותי שאני כזו :) ).

אחרי חודשיים של טיפול ראיתי שיפור אדיר בביצועים של א. :

שיפור במודעות גוף , שיפור בקשב וריכוז, אי בריחה למשימות שיותר קלות, למידה של חוקים בשיעור ובמשחקים.

במהלך הטיפולים חווינו את הרוגע שלך, את יכולתך להגיע בדרכים נסתרות שלך אל אופיו המיוחד של א.. שררה אוירה מאוד נעימה, שלוה,לצד המקצועיות והשמת גבולות לא. במסגרת הטיפולים.

היום שנתיים אחרי, חל שיפור ניכר בשיפור במודעות גוף ,גוף יותר חזק ויציב, שיפור בקשב וריכוז, הקשבה יותר פעילה ואי בריחה למשימות שיותר קלות, התקדם במערכות קואורדינציה ותכנון פעולה.

ישנם עדיין דברים שקשים לו, שאנחנו ממשיכים לעבוד עליהם שבזכותך זכינו להכיר אותם ולדעת איך לעבוד נכון כדי ליצור חווית למידה חיובית לא.

רצון שלו להגיע אלייך אומר לי הכל. הוא ממשיך מדיי יום לעשות קפיצות ולצייר ספירלות... מקסים!

את המושיע שלנו, אדם שכיף להמצא בחברתו, בהחלט משאיר טעם של עוד!

באשר אליי, אני השכלתי ולמדתי. אני בטוחה שבזכותך למדתי להסתכל אחרת על הבן שלי , להכיל אותו כפי שהוא ולא כפי שאני הייתי רוצה שיהיה, ולכוון אותו למטרה בצורה שונה בהתייחס ליכולתו ורצונו, לאופיו המיוחד הרגיש. הוא מלמד אותי להיות אמא טובה יותר ולחנך אותו בדרכים שמיוחדות לו!

 

בהערכה רבה

קרינה ג'‏

מכירים את זה שמשהו משנה לך תפישות חיים? כזו היא מיכל,חייבת לספר ששנים אני מסתובבת עם איבחון מגיל הילדות חיה עם אבחנה שמשפיעה עלי רגשית,נפשית פיזית ואקדמית. מיכל המופלאה בהמון רגישות חוכמה ומקצועיות הצליחה לתת לי כלים יעילים קלים ולא פחות ממשני חיים.ממליצה בחום על מיכל ועל הטיפול הנפלא שלה!!‏

מיכל המקסימה עזרה לי באופן אישי עם הבן הצעיר שלי בן 3 עם חוסר תיאום קל שהיה לו בתנועות. משום שאני סטודנטית לליווי התפתחותי לתינוקות הבנתי מה יכולות להיות ההשפעות העתידיות על יכולות הלמידה שלו והייתי צריכה עזרה לכוון אותי מה אפשר לעשות עם ילד בגילו שכבר לא תינוק... תודה על ההקשבה והיצירתיות. את עושה עבודת קודש!‏

ביתי טופלה על ידי מיכל במשך שנה בערך. ביתי לא סבלה מגע היה לה קשה להתנועע בקלילות וכמובן גם בעיות בלימודים... בעקבות הטיפול המסור של מיכל ביתי הצליחה לפרוץ את קשיי הלימודים נרשמה לחוג שירה וכיום לומדת פיתוח קול...

במהלך תקופה של שנה בטיפול אצל מיכל בשיטת ורדי אותה לא הכרנו קודם, זכינו לחויית טיפול טובה וגם מהנה.

ילדנו בן ה 9 נפתח במהלך הטיפול ושיתף פעולה עם מיכל דבר שלא היה לו פשוט בעבר.

מיכל מקצועית ורצינית חשפה אותו לגירויים וחושים בצורה מעניינת וגם מהנה שאת תוצאותיה ראינו במהלך הזמן, אם בגישה של בננו לדברים ואם ביכולת שלו להכיל גירויים חושיים שונים.

אנו ממליצים בחום על הטיפול ובמיוחד על מיכל.

אורנה וירון.

הגענו אל מיכל בחופש הגדול שבין כיתה ג' ל-ד', עם ילדה שמאוד חשוב לה להצליח בחשבון, אבל לא ממש הולך.
היה לה קשה עם סדר וארגון, אבל היא לא נתקלה בקשיים בשאר המקצועות וככזו חיה מתחת לרדאר של בית הספר ללא עזרה

האבחון היה קשה לכולנו.

התגלו בו קשיים, שלא היינו מודעים בכלל לכך שהיא מתמודדת איתם ביכולת ההצלבה, ובתפיסת המרחב שלה אלו היו למעשה הגורמים לקשיים שלה. והיא ידעה יפה כיצד להסוות אותם בחיי היום יום.

מיכל רכשה את אמונה וגרמה לה לשתף פעולה כבר במפגש הראשון. לאט לאט, בהרבה סבלנות, הומור, אמונה ועבודה בגובה העיניים הגיעה ההתקדמות. המפגשים כללו הרבה פעילות פיזית, שלא קשורה בכלל לחשבון
השיפור הגיע לאט ובא לידי ביטוי גם בציונים וגם בהתפוגגות המתח בהכנה לבחינות אבל יותר מהכל באמון העצמי של שלה ביכולותיה פעולות בסיסיות, כמו קריאה והבנה של השעון האנלוגי, או רכיסת שרוכי הנעליים, לא נתפסו אצלנו כמובנות מאליהן
בכלל לא.

ופתאום זה קרה, הטיפול אצל מיכל היה חלק חשוב מהקרב שניהלנו על על החיוך ועל ההערכה העצמית של הבת שלנו

(-: אין ספק שגם השיפור בציונים הוא תוצר לוואי נהדר

תודה רבה על הכל!   

מיכל היקרה,
הגעתי אלייך בהמלצה חמה
מאמא שחווה את אותם קשיים כמוני והאמת מהמפגש הראשון הבנתי שמדובר במטפלת/ אישה שעושה את עבודתה מתוך שליחות ומכל הלב והנשמה.
האמת לא היה לי פשוט מידי שבוע כארבעים דקות הלוך וחזור ולדאוג לסידור לבן שלי ולהגיע אלייך לחדרה.
אבל עשיתי זאת מתוך מוטיבציה ואמונה אמיתית לראות שינוי.
החל מהגן לא הבנתי למה הבת שלי מחבקת את כולם כל כך חזק, נותנת כיף ממש כואב ( ילדה בת חמש וחצי)
 מריחה ממרחקים את ריח הבושם שלי או התבשיל על הגז 
ואפילו אם החלפתי ספריי כביסה, היא הייתה שמה לב פשוט להכל.
לטוב ולרע.
הכרתי אותך, עשית לבת שלי אבחון (היא בכלל חשבה שהיא בחוג) ואת פשוט בנוכחות השובה שלך ובנחת רוח הסברת לי את כל נושא הוויסות החושי, כל כך שמחתי שסוף סוף יש מישהי שמבינה אותי כאמא, לא שופטת, ואני לא צריכה להסביר לה למה הבת שלי מחזיקה לה את היד חזק.
מידי שבוע למרות כל האילוצים והקשיים נסעתי אלייך לחדרה ומכל מפגש למדתי משהו חדש, גם על הבת המתוקה שלי וגם על דרכים להתמודדות כאמא שרוצה שיהיה לבת שלה רק טוב ונעים.
לאחר שלושה חודשים של עבודה גם בבית. 
שאגב, ברוב המשחקים שיתפתי גם את הבן הגדול שלי שהתלהב ממש מהחוויה.
חל שיפור מדהים, שאפילו בעלי שהיה סקפטי היה מופתע לטובה.

מיכל את לימדת אותה איך להתמודד ולקחת את החוזקות שלה ולהפוך אותן לחוזקות, 
איך להבדיל בין חזק לחלש, כיצד להתמודד עם החברה ולהכיר בכך שהיא ילדה חזקה ולקחת את זה למקום חיובי וטוב.

מיותר לציין שנושא הוויסות החושי מתקשר גם לעניין הרגשי וגם בזה טיפלת עם החיוך שלך והאמת שכובשת כל ילד או ילדה.

אני חושבת שכל אמא הייתה רוצה מישהי כמוך בחייה שתלווה, תסביר ותהפוך הכל למשהו באמת פשוט ממה שנראה לנו כהורים באמת.

אפילו החוגים שהבת שלי הייתה בהם ולא הרגישה מוצלחת, ידעת לכוון אותי לאיזה חוגים לרשום אותה ופשוט כמו קסם היא הפכה מילדה שנשארת מאחור למובילה.
אני מוקירה לך תודה על כל מה שעשית עבורי ועבור הבת שלי, שהיום היא בת שבע והכל פשוט נשאר מאחור כלא היה.
כמובן שיש תמיד עבודה לעשות עם ילדנו כהורים.

הנסיעה, התשלום, השעה לשבת איתך ועם הבת שלי היה שווה כל שנייה וכל שקל.
כפי שנאמר " הזורעים בדמעה ברינה יקצורו"
אני מאחלת לך שכל הטוב שאת נותנת לאחרים יחזור אלייך כפל כפליים ושתבורכי מפי עליון.
אוהבת ומעריכה
אמא של ילדה שלא ידעה על הויסות חושי .

על הסדנאות

אתמול סיימתי את המפגש השני שלי אצל מיכל ויצאתי עם ארגז כלים ענק, תובנות והארות על מה שבאמת קורה אצל הילדים שלנו וגם אצלנו המבוגרים, מה שהסתתר עד היום מאחורי מילים יפות בדוחות של פסיכולוגים, אבחונים וכמובן חוסר האונים שלנו כהורים... ואז הגיעה מיכל.
פורטת אחד לאחד את הנושאים הכל כך חשובים, ומסבירה לנו איך אפשר לתקן ובקלות, דרך משחק והנעה ולהגיע לתוצאות שמשנות את חיינו וחיי ילדנו.
ממליצה לכל הורה להגיע אל מיכל, לשמוע ולחוות, כי זה כל כך חשוב !!!‏

איזה הקלה ואושר ובו זמנית גם ידע ופרקטיקה שקיבלנו בסדנא של מיכל... באתי בעיקר כי אני רוצה עוד כלים לילדיי הקטנים ורואה שבמשפחה המורחבת יש המון מתנות קשב וריכוז ואני רוצה להיות מוכנה... אז קודם כל הבאתי גם אחות והסדנא ההקפאה עוד שתי אחיות... למה? שאלה טובה! כי מיכל נתנה לנו כלים מדהימים, האירה את עיננו לאיבחון נכון ולשים לב מתי ואיך ואם בכלל לתת תרופות... דברים שישר המערכת ״זורקת״ על הילד ״אשמה״ אצל מיכל בכמה משחקים מדהימים וכוננים את לומדת להעריך את ילדך אחרת להקשיב לו לראות אותו ואת הגוף שלו ללמוד ממנו להעריך ודרך משחק להיות עבורו ועבורך... תודה מיכל על שני ערבים מוצלחים שפתחו לי עושר לעולם שיש לי מה ואיך לעשות... כבר מתחילה ליישם בלי נדר...

ואחותי?... עם שלוש מתנות קשב וריכוז כבר התחילה ליישם... תודה מיכלי.‏

מיכל יקירתי, הייתה סדנה מדהימה מושקעת ומלאה בידע מקצועי עצום. מודה לך מקרב לב וממליצה לכל מי שפיספס .